Resin Garden
Vil du reagere på denne meddelelse? Tilmeld dig forummet med et par klik eller log ind for at fortsætte.
Resin Garden

Velkommen til Resin Garden! Forum for moderne asiatiske dukker.
 
ForumforsideForumforside  Nyeste billederNyeste billeder  SøgSøg  TilmeldTilmeld  Log ind  

 

 ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]

Go down 
+8
Taylor
TrekkieGrrrl
Effle
Zin
Gii-sama
Cherizard
Chazzi
wolter
12 deltagere
ForfatterBesked
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 5:11 am

Så fik jeg endelige min MINIFEE!! <3
KASSEN
ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008001


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008004


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008011


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008014


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 24122008016


OG NU TIL MIN DRENG

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 29122008003


ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] 29122008005


HAN er langt fra færdig.. og jeg undskylder for de dårlige billeder, men andet kan jeg ikke kommet op med.. :/
Men hans navn er Ikras, og han er 18 år gammle.. ^-^
Glæder mig til at vise ham, når han er helt færdig!!!! <3

Og endnu en gang tak, til Helene, for de lækre øjne!! <33


Sidst rettet af wolter Lør Jan 03, 2009 7:15 am, rettet 1 gang
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
Chazzi

Chazzi


Antal indlæg : 680
Age : 35
Geografisk sted : Aarhus
Registration date : 29/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 6:07 am

Mange gange tillykke med ham - godt at du er glad for ham ^^
Glæder mig rigtig meget til at se ham færdig ;D
Tilbage til toppen Go down
http://tjassi.blogspot.dk/
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 6:10 am

Chazzi skrev:
Mange gange tillykke med ham - godt at du er glad for ham ^^
Glæder mig rigtig meget til at se ham færdig ;D

mange tak Chazzi!!! <3 Jeg er rigtig glad for ham!! <33 TUSIND TAK!! <33
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
Cherizard

Cherizard


Antal indlæg : 47
Age : 31
Geografisk sted : Vestjylland, struer
Registration date : 31/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 6:32 am

Du ser så nuttet ud når du smiler stort da du samler ham opxD

Er så glad på dine vegne x3!!

TILLYKKE flower
Tilbage til toppen Go down
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 6:38 am

Cherizard skrev:
Du ser så nuttet ud når du smiler stort da du samler ham opxD

Er så glad på dine vegne x3!!

TILLYKKE flower

Tak Anna <3 :I rødmere helt.. <3
#overfalder Anna, med et kram! næseblod!!# <333
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
Gii-sama

Gii-sama


Antal indlæg : 60
Age : 33
Geografisk sted : Under en akatsuki kappe
Registration date : 29/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 11:41 am

Tillykke tillykke! 8D
Hvor er han nuttet. Glæder mig stadig til at se mere af ham, også med noget mere tøj på ^^;
Tilbage til toppen Go down
Zin

Zin


Antal indlæg : 265
Age : 32
Geografisk sted : Amager
Registration date : 02/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 1:08 pm

Hvor er han fin ^-^
mange gange tilykke med ham. Smile
glæder mig til han er færdig Razz
Tilbage til toppen Go down
Effle

Effle


Antal indlæg : 107
Age : 33
Geografisk sted : Vejle
Registration date : 29/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 8:36 pm

Tillykke med ham! 8D Han er rigtig flot
Glæder mig til at se mere til ham
Tilbage til toppen Go down
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 8:47 pm

iiihh.. Tak alle sammen!! <3 :3
det er virkelige dejligt når der bliver taget så godt imod en dukke!! <3

Jeg lover at smide nogle rigtig gode billeder ind af min lille EMO dreng.. NÅR HAN ER FÆRDIG xD (kræver at få Helene på besøg) Very Happy
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
TrekkieGrrrl

TrekkieGrrrl


Antal indlæg : 58
Age : 58
Geografisk sted : Århus
Registration date : 30/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 10:39 pm

Tillykke! Bare nu Sakras ikke bli'r alt for misundelig over at sku' dele opmærksomheden med en anden...
Tilbage til toppen Go down
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeLør Jan 03, 2009 10:53 pm

TrekkieGrrrl -> ehe.. nu du siger det.. ^^;
det var faktisk mening at jeg sku ha en Ikras dukke.. syns dog at en MDS var for stor.. så fik mig en puki.. så da jeg fik min puki, var han bare for nuttet xD Så han blev til en Sakras.. xD OG nu har jeg endelige fået min Ikras.. ^^; Havde også forstillet mig at sælge Sakras.. men det kan jeg nu ikke alligevel.. :/ han betyder bare for meget! selvom han ikke var den dukke, jeg havde forstillet mig, at jeg skulle ha.. xD MEN elsker ham alligevel!! <33
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
Taylor

Taylor


Antal indlæg : 457
Age : 32
Geografisk sted : kolding
Registration date : 06/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeTirs Jan 06, 2009 6:59 am

Heey Wolter!

Tillykke med ham.. glæder mig til at se ham når han er færdig.. eller bare se ham når du tager ham med hjem til mig en dag Razz Very Happy
Tilbage til toppen Go down
Akatsuki

Akatsuki


Antal indlæg : 813
Age : 35
Geografisk sted : Djursland
Registration date : 29/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeTirs Jan 06, 2009 7:14 am

Mange gange tillykke med ham! Glæder mig til at se ham, når han er færdig :3
Tilbage til toppen Go down
http://fushitebjd.blogspot.dk/
jeanet kaulitz

jeanet kaulitz


Antal indlæg : 809
Age : 37
Geografisk sted : Østjylland
Registration date : 30/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeTirs Jan 06, 2009 7:28 am

Hvorfor har jeg ikke set det her indlæg før?!

Ih hvor er han fin! Tillykke med ham. Hvor stor er han egentlig? Tror Sakras bliver glad for en "storebror" hehe ^^
Tilbage til toppen Go down
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeTirs Jan 06, 2009 6:23 pm

Tiko -> Tak Tiko!! xD
Så glæder jeg, mig da bare til at komme forbi og hilse.. xD

Akatsuki -> taaak !! :3
selvom der godt kan gå noget tid :/ da han mangler mange ting endnu >.<

jeanet kaulitz -> aner det ikke xD Måske det bare gemte sig xD
Mange taak xD Han er en mini Fee.. 42 cm høj..
tror ikke at Sakras er så gald igen xD DA Ikras er ret emo, og gerne vil være alene.. xD Og Sakras er en som gerne vil ha opmærksomhed.. ^^;
desunden! Så var det mening at Sakras skulle ha været en Ikras.. men han var bare for nuttet xD SÅ.. lavede en "søn" af Ikras, og Sarki (2 hunde fra mit rollespil) blandene dem sammen, og skabte lille Sakras.. xD MEN deres historier passer ikke sammen.. Da Ikras er i en historie jeg er igang med nu.. :/ Så vil nok prøve at holde de 2 dukker fra hinanden.. :/
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
KONFETTI

KONFETTI


Antal indlæg : 79
Age : 32
Geografisk sted : Nykøbing Sj.
Registration date : 30/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeOns Jan 07, 2009 7:41 am

Tillykke tillykke med ham XD Ved hvor meget du har glædet dig til ham xD *at have været offer for din snak om ham XD*
Og glæder mig også utroligt meget til at se ham live og når han er klar! = D
Tilbage til toppen Go down
wolter
Moderator
wolter


Antal indlæg : 1350
Age : 29
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 03/01/09

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeOns Jan 07, 2009 6:25 pm

KONFETTI -> #kramme!!# TAAAK xD Desværrer skal du nu bare hører endnu mere om ham x'D
Og glæder mig sindsyg meget, til at du skal hilse på ham xD
Tilbage til toppen Go down
http://robinuwolter.weebly.com/
Ponpyon

Ponpyon


Antal indlæg : 689
Age : 33
Geografisk sted : . . .
Registration date : 30/12/08

ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitimeTirs Jan 13, 2009 8:11 am

Tilykke med ham! Han er virkelig fin! (^-^)
Tilbage til toppen Go down
Sponsoreret inhold





ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Empty
IndlægEmne: Sv: ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]   ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu] Icon_minitime

Tilbage til toppen Go down
 
ANKOMST TRÅD [Mini fee Shushu]
Tilbage til toppen 
Side 1 af 1
 Lignende emner
-
» Ankomst af D.O.C U!
» Matias ankomst
» Ny ankomst!!! (Delf HARANG)
» Ankomst af Yuu [Luts Dahila]
» mnf woosoo vampire tan ankomst

Forumtilladelser:Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Resin Garden :: Galleri :: Billedhistorier-
Gå til: