Resin Garden
Vil du reagere på denne meddelelse? Tilmeld dig forummet med et par klik eller log ind for at fortsætte.
Resin Garden

Velkommen til Resin Garden! Forum for moderne asiatiske dukker.
 
ForumforsideForumforside  Nyeste billederNyeste billeder  SøgSøg  TilmeldTilmeld  Log ind  

 

 Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)

Go down 
+3
boots
ChibiShin
Mika
7 deltagere
ForfatterBesked
Mika

Mika


Antal indlæg : 136
Age : 31
Geografisk sted : Banff, Canada
Registration date : 02/01/09

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeLør Mar 21, 2009 9:53 am


Ej det bare ti trillioner år siden jeg sidst har lavet en photostory xD ~
Så jeg snupsede lige min lille snuskebasse Yuki som den første til at få en lille snak med Daniel ^^ (Stakkels fyr) Det er bare en omgang "jeg har sku ikke andet og lave" så det ikke så gennemtænkt x3 og så syntes jeg bare Yuki så så dejlig ud og trængte til at få lidt opmærksomhed
Til dem der ikke ved det så er Yuki rigtig meget Gay~<3 (and I luff it >w< ) Daniel derimod er bare.. tja det ved jeg sku ikk men det ogs lige meget x3 høhø
Yuki er en sød dreng han er bare en lille drillepind pirat so please don't hate him~ :3

Yuki
Daniel
Deres tanker

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012080


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012081


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012089


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012090


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012094


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012095

(Sorry ku ikk la vær >w<)
Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012097


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012098


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012109


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012104


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012111-1


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012117


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012116

(Arg! >A< dobbelt op på stavefejlt~ domthing/something - can/can't)
Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012129


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012126


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012118


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012130


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012134


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012140


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012135


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012133


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012132


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012149

(shp/shop)
Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012152


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012161


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012165


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012167


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012166


Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) P1012169
Tilbage til toppen Go down
http://Pebblepals.net
ChibiShin

ChibiShin


Antal indlæg : 158
Age : 28
Geografisk sted : Fyn
Registration date : 13/01/09

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeLør Mar 21, 2009 10:11 am

Genialt!! n.n
Elsker billed nummer 7 x'D
Godt fundet på :3 Og Yuki er vildt sød n.n
Tilbage til toppen Go down
boots

boots


Antal indlæg : 426
Age : 63
Geografisk sted : Taastrup
Registration date : 06/02/09

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeLør Mar 21, 2009 10:48 am

Jeg kan dårligt vente på fortsættelsen...

Hvor er de søde begge to. Very Happy
Tilbage til toppen Go down
http://www.supermario.webbyen.dk
Hirin

Hirin


Antal indlæg : 597
Age : 31
Geografisk sted : Holstebro
Registration date : 29/12/08

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeLør Mar 21, 2009 9:29 pm

hehe hvor cute!
kan vildt godt lide det med deres tanker..XD
de begge er helt vildt flotte!
Tilbage til toppen Go down
http://thelittledollmaster.blogspot.dk
Zin

Zin


Antal indlæg : 265
Age : 32
Geografisk sted : Amager
Registration date : 02/01/09

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeLør Mar 21, 2009 10:30 pm

nøj hvo var det flot lavet ^-^
Og hvor er de søde begge to Very Happy
(hvorfor ser Yuki så høj ud i forhold til Daniel?)

Hvor var det über cute, kunne bare se de hele foregå som en film (altså ikke billede efter billede, men som en lille spillefilm) ^w^
Glæder mig til at se mere til dem (og Rin, og Niiki Wink)
Kan vildt godt lide dine drenge, de er begge to så gennemført, og det er super cute med dine redigeringer henover billederne Very Happy
Flere historier fra dig af, please, ogse selvom det udspringer af kedsomhed Very Happy

(hehe gik det lidt stærkt med at skrive teksten på billederne?
Det sjove er at jeg sjældent opdager fejlene før jeg ser du har skrevet rettelserne ovenover xP)
Tilbage til toppen Go down
Nerdystreak

Nerdystreak


Antal indlæg : 946
Age : 43
Geografisk sted : København
Registration date : 28/12/08

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeSøn Mar 22, 2009 5:22 am

Rigtig sød historie.
Billederne er gode; skarpe og med en behagelig lyssætning. Det er et interessant valg at lade handlingen foregå i et "menneskehjem" på den måde; det giver en anderledes dybde og et spændende perspektiv. Og fordi du fokuserer så præcist på de to dukker virker det ikke rodet men bare naturligt. :-)
I øvrigt kønne drenge med gennemført tøj begge to! :-)
Tilbage til toppen Go down
Shiku

Shiku


Antal indlæg : 139
Age : 32
Geografisk sted : Herning
Registration date : 05/01/09

Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitimeMan Mar 23, 2009 8:14 pm

IIIHHHHH DEJLIG *savle* YUKI din frækkert ^^
Tilbage til toppen Go down
http://dongbangshinki.forumotion.com/index.htm
Sponsoreret inhold





Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Empty
IndlægEmne: Sv: Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)   Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz) Icon_minitime

Tilbage til toppen Go down
 
Zhe new guy~ (Iple Louis - Kawaiinino Iz)
Tilbage til toppen 
Side 1 af 1
 Lignende emner
-
» ~*::S K I D D E R R I K::*~ (iple louis)
» talulilalaa~ xD (Iple Louis)
» Back on track (iple louis)
» Brad Pitt (iple louis, Cp Chiwoo)
» Runde Trunde (Han|Luts Lu-Wen ~ Makoto|Crobidoll Nia ~ Timo|Luts El ~ Yuya|Luts YDER ~ Yuki|Iple LE Louis) [heavy load]

Forumtilladelser:Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Resin Garden :: Galleri :: Billedhistorier-
Gå til: